среда, 6 мая 2015 г.

УКРАЇНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЗІГРАВ НА ШОТЛАНДСЬКІЙ ВОЛИНЦІ «ЛЕНТУ ЗА ЛЕНТОЮ»


Українські військові випустили черговий хіт «Музики воїнів». Тепер солдат з позивним «Дудар» зіграв на шотландській волинці пісню «Лента за лентою».
 Це вже п’ята мелодія, яку виконали солдати, що воюють в зоні АТО. Саме «Лента за лентою» надихала українських повстанців, які боронили нашу землю, а волинку наші хлопці обрали, бо саме під її звуки шотландці здобували свою незалежність. Все це зміг поєднати музикант під творчим позивним «Дудар». Його історія - згодом.
 Локація зйомки - капище древньословянського бога Перуна у Києві на Лисій горі. «Музика воїнів» — проект про те, що в української армії є душа. Музиканти і воїни виконують на різних музичних інструментах відомі українські і класичні композиції.


Нагадаємо, що раніше українські військові презентували «Місячну сонату» на піаніно. Її виконав гранатометник батальйону «Донбас» із позивним «Піаніст». Воїн пройшов Майдан, далі — добровольцем записався в «Донбас». В Ілловайському котлі потрапив у полон. Там грав для ворогів. Таким чином музика допомогла йому вижити і пережити полон. Коли «Піаніст» грав, сепаратисти плакали. Лише перед Новим роком герой вийшов з полону.
Духовний гімн України на бандурі. «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» — духовний гімн України. Ця композиція покликана умиротворити наші неспокійні душі. Гімн виконує талановитий музикант — бандурист Ярослав Джусь (творчий позивний «Бурштин»).
Гімн України на віолончелі та  композицію «Аркан» на сопілці. Яку зіграв Мишко Адамчак, сопілкар карпатського гурту «КораЛЛі» із позивним «Лемко» – доброволець у складі медичного батальйону «Госпітальєри». Він вивозить поранених з передової. Часто співає їм, аби відволікти від болі. Сопілку «Лемко» завжди возить з собою і на фронті, і в мирному житті.
Танець «Аркан» є головним елементом обряду посвячення гуцульського двадцятирічного хлопця у легіні. Після участі у ньому він отримував право здійснювати танці, носити бартку (топірець) та підперезуватися широким паском, тобто ставав потенційним опришком . Перекази свідчать, що вперше гуцульський танець "Аркан" виконали витязі, які зійшли з гір.
За словами Мишка саме цей карпатський мотив зараз є актуальним і дуже символічним - він допоможе накинути аркан на шиї ворогів України і перемогти їх.